Čo potrebujem na online vysielanie?

Mnohí naši klienti sa na nás obracajú s požiadavkou na zabezpečenie vysielania vo vlastnej réžii. Výhoda je hlavne v operatívnosť vysielania, kedy môžete spustiť vysielanie kedykoľvek to potrebujete.
V prípade, že plánujete vysielanie s vlastnými kamerami, budete na vysielanie potrebovať hardvérový alebo softvérový enkodér. Softvérový enkodér sa nainštaluje do PC a pomocou vstupu (USB, HDMI) enkóduje a posiela signál na náš server. V prípade profesionálnych riešení sa odporúča použiť videokartu s SDI alebo HDMI vstupom.

Hardvérový enkodér

je samostatné zariadenie, ktoré dokáže signál z kamery alebo videopultu spracovať a poslať na náš server. Hardvérové zariadenia patria medzi drahšie riešenia, bežne sa cezna pohybuje od 1400 EUR bez DPH. My vám ponúkame univezálne a dostupné riešenie:

Hardvérový enkodér Liveshell – streamovacia krabička

liveshell 2

Liveshell je japonský výrobok vytvorený len na účely streamovania. Systém použitia je jednoduchý – na strane vstupu použijete HDMI kábel, ktorý prepojíte s kamerou, a na strane výstupu pripojíte ethernetový kábel do internetu. Po nakonfigurovaní sa streamovacia krabička automaticky prihlási na server a začne posielať videosignál.

Čo to znamená ?

Je to výrazné uľahčenie práce kameramana. Po úvodnej konfigurácii stačí jednoducho krabičku zapnúť, pripojiť kameru a pripojiť do internetovej siete. Krabička funguje aj na Wi-Fi pripojenie, prípadne mobilnom pripojení.

backS

Koľko stojí Liveshell ?

Liveshell2 môžete u nás dostať už za cenu 310 EUR bez DPH. V ponuke je od leta aj zariadenie LiveshellX, ktoré dokáže vysielať až 3 nezávislé streamy. Predpokladaná cena LiveshellX bude od 610 EUR bez DPH.

Objednávka LiveShell

Technická špecifikácia Liveshell 2

Pripojenie k sieti : Wired LAN (10BASE-T/100BASE-TX),   Wi-Fi (IEEE 802.11a/b/g/n/ac)
Video input :  HDMI (480p/720p/1080i)
Audio input : jacj
Video output :    Max. 1280x720p30 (konfigurovateľný)
Live video encoding:     H.264 (High/Main/Baseline profile),   Bitrate  10Mbps (Max.)  
Live audio encoding  AAC-LC/PCM  Bitrate    256kbps (Max.)
Power supply:   AC adaptér s batériou  (pevne vstavaná, rechargeable)
Kapacita batérie :   2,500mAh /  3.3 hodinová výdrž (*3)
Veľkosť :   78×113×25mm
Hmotnosť :     150g