Zariadenia na streaming

Čo potrebujem na online vysielanie?

Mnohí naši klienti sa na nás obracajú s požiadavkou na zabezpečenie vysielania vo vlastnej réžii. Výhoda je hlavne v operatívnosť vysielania, kedy môžete spustiť vysielanie kedykoľvek to potrebujete.
V prípade, že plánujete vysielanie s vlastnými kamerami, budete na vysielanie potrebovať hardvérový alebo softvérový enkodér. Softvérový enkodér sa nainštaluje do PC a pomocou vstupu (USB, HDMI) enkóduje a posiela signál na náš server. V prípade profesionálnych riešení sa odporúča použiť videokartu s SDI alebo HDMI vstupom.

Hardvérový enkodér

je samostatné zariadenie, ktoré dokáže signál z kamery alebo videopultu spracovať a poslať na náš server. Hardvérové zariadenia patria medzi drahšie riešenia, bežne sa cezna pohybuje od 1400 EUR bez DPH. My vám ponúkame univezálne a dostupné riešenie:

Hardvérový enkodér Liveshell – streamovacia krabička

Liveshell je japonský výrobok vytvorený len na účely streamovania. Systém použitia je jednoduchý – na strane vstupu použijete HDMI kábel, ktorý prepojíte s kamerou, a na strane výstupu pripojíte ethernetový kábel do internetu. Po nakonfigurovaní sa streamovacia krabička automaticky prihlási na server a začne posielať videosignál.

Čo to znamená ?

Je to výrazné uľahčenie práce kameramana. Po úvodnej konfigurácii stačí jednoducho krabičku zapnúť, pripojiť kameru a pripojiť do internetovej siete. Krabička funguje aj na Wi-Fi pripojenie, prípadne mobilnom pripojení.

 

Pre značný záujem o streamovacie služby sme pripravili požičovňu techniky pre streaming. Technika je otestovaná a plne fuknčná. Streamingové parametre nastavíme podľa požiadaviek.

Teradek VidiU streamer

profesionálne streamingové zariadenie značky Teradek. Dokáže streamovať v kvalite 1080p a využiť aj zdieľanú konektivitu cez Teradek Link. Zariaenie je určené pre náročnejších klientov.

 • HD profesionálny streamer s batériou, streamingový výstup 1080p
 • vstup HDMI, extra audio vstup
 • audio výstup
 • ethernet Wired LAN (10BASE-T/100BASE-TX)
 • kontrola cez mobilnú aplikáciu
 • podpora 3G/4G modem

Liveshell 2 streamer

stabilné a klasické zariadenie janponského výrobcu, ktoré sa jednoducho pripojí k zariadeniu a vysiela. Dokáže streamovať do kvality 720p, čo postačuje na kvalitný streaming väčšiny programov.

Základné parametre:

 • Pripojenie k sieti : Wired LAN (10BASE-T/100BASE-TX), Wi-Fi (IEEE 802.11a/b/g/n/ac)
 • Video input : HDMI (480p/720p/1080i),
 • Extrra audio input : jacj
 • Video output : Max. 1280x720p30 (konfigurovateľný)
 • Live video encoding: H.264 (High/Main/Baseline profile), Bitrate 10Mbps (Max.)
 • Live audio encoding AAC-LC/PCM Bitrate 256kbps (Max.)

IP kamera Axis P1428 AS

profesionálna IP kamera so samostatným aktívnym streamerom určená aj pre vonkajšie použitie. Kamera je napájaná cez POE ethernet. Stream je plnoautomatický a vie streamovať FULL HD na všetky dostupné streamovacie služby.

IP kamera Axis P1428 AS

profesionálna IP kamera so samostatným aktívnym streamerom určená aj pre vonkajšie použitie. Kamera je napájaná cez POE ethernet. Stream je plnoautomatický a vie streamovať FULL HD na všetky dostupné streamovacie služby.