Aká technika na streamovanie ?

Mimoriadna situácia, ktorá súvisí s obmedzením verejných zhromaždení vrátane zastupiteľstiev, rôznych meetingov alebo omší vedie k virtualizácii priestoru. S tým súvisí aj väčšie využívanie online priestoru a používanie online audiovizuálnych zariadení.

Čo vlastne potrebujete k streamovaniu ?

V prvom rade si musíte položiť otázku, či budete akciu streamovať sami, alebo využijete služby nášho kamerového tímu. V prípade, že využijete služby nášho kamerového tímu, tak všetko potrebné nastavenia a dodanie techniky zabezpečíme my. Ak sa rozhodnete streamovať vo vlastnej réžii, musíte si vybrať techniku na streamovanie.

Akú techniku potrebujem na streamovanie ?

Nebudem brať do úvahy streamovanie cez mobil, pretože to v podstate dokáže teraz každý mobil. Predstavme si profesionálnu techniku na streamovanie

1. Streamovanie kamera + enkodér.
Tento scenár využijete vtedy, ak už vlastníte akúkoľvek kameru, ktorá má výstup HDMI. K HDMI výstupu sa pripojí vhodný enkodér streamu. Ten sa prednastaví tak, aby ste hneď po zapnutí streamovali na svoj kanál. Optimálny streamer je napríklad zariadenia CEREVO. Tie ponúkame v týchto konfiguráciach a cenách :

Liveshell Cerevo X

CEREVO LIVESHELL 2  (HDMI, 720P, ethernet) : 355,- EUR s DPH

CEREVO PRO (HDMI,Kompozit,720P, ethernet) : 499,- EUR s DPH

CEREVO X (HDMI,3x streamlink,1080P, ethernet) : 759,- EUR s DPH

Wifi dongle : 43,- EUR s DPH

2. Streamovanie cez streamovaciu kameru

Streamovanie cez embedovanú streamkameru má výhodu hlavne v kompaktnom prevedení. Znamená to, že samotná kamera už má v sebe zabudovaný streamer. Ten sa ovláda napr. cez mobilný telefón. Doporučujeme značku MEVO, ktorá je už otestovaná a etablovaná na trhu. Kamery MEVO ponúkame v týchto prevedeniach :

https://vimeo.com/mevocamera/mevoplus

Mevo Boost, malá kompaktná kamera : 249,- EUR s DPH

Mevo Plus EU, originál : 499,- EUR s DPH

Mevo Stand, samostatný stojan : 99,- EUR s DPH

Mevo Case, púzdro na kameru a stojan PLUS : 60 EUR s DPH

3. Streamovanie bezpečnostnou kamerou

Táto forma je obľúbená hlavne tam, kde potrebujete stabilný stream na vopred určenom mieste. Využíva sa technika bezpečnostných kamier, ktoré má svoje výhody pre nastavenie kvalitu obrazu a stabilitu v rôznych podmienkach. Kamera spustí stream buď automaticky, aleb manálne cez rozhranie.

Aktuálne máme v ponuke značky :

3.1 AXIS – akákoľvek konfigurácia kamery + softvér na streamovanie : cena kamery + 325,- EUR s DPH

3.2 Y2B Dfix – 5MP Dome kamera; 1/2.7” 5 Mpx progressive scan CMOS; H.265+/ H.265/ H.264+/ H.264; Objektív: 2.8mm, F1.6; IR 50m; microSD up to 256GB; 1x audio vstup/1x výstup; 1x alarm vstup/1x výstup; 12VDC/POE; IP67 IK10; Φ122.0 mm × 88.9 mm : cena 520 EUR s DPH

3.3 Y2B Bzoom – 5MP Kompaktná kamera; 1/2.7” 5 Mpx progressive scan CMOS; H.265+/ H.265/ H.264+/ H.264; Objektív: 2.7mm-13.5mm, MOTOZOOM F1.5; IR 50m; microSD up to 256GB; 1x audio vstup/1x výstup; 2x alarm vstup/1x výstup; 12VDC/POE; IP67 IK10; 273.2mm×95.0mm×95.0mm.  Cena : 609.- EUR s DPH

Kde streamovať?

Ďalšou zásadnou otázkou je cieľ streamu. Rozdielu medzi privátnym a verejným streamserverom sme sa už venovali v tomto blogu. Každopádne ak chcete aj monetizovať svoje videá (tj. spoplatniť ich), môžete tak urobiť jedine cez privátny server. Ak je toto vaša voľba, tak ste tu správne.

Aký rýchly internet potrebujete?

Jednoznačne odporúčame streamovať cez ethernet zapojenie. Optimálny datový tok by mal byť od 3Mbit/s, pri dynamických obrazoch od 6Mbit/s

Ako začať ?

Vybrané zariadenie si môžete vybrať u nás prostredníctvom objednávkového formulára, alebo emailom. Zariadenie následne nastavíme a prípadne prepojíme s našim privátnym streamhostingom.

[psfb id=“829″ title=“Vseobecny dotaz“]