Streamovacia réžia Streambeast I.

Minulý mesiac sme konečne sfinalizovali streamovací a grabovací počítač, ktorý bude bez problémov zvládať aj tie najnáročnejšie podmienky. Z našich skúseností totiž vyplinula potreba lepšieho chladenia procesora a doplnenie SDI vstupov a výstupov.

Taktiež sme potrebovali robustné all-in-one riešenie vhodné na prepravu nákladnými autami, prípadne letecky. Celé riešenie sme preto vybavili výklopným flexibilným 20″ monitorom. Samozrejmosťou je možnosť pripojiť ďalšie 2 monitory.

streambeast streamer

Dnes vám teda môžeme slávnostne predstaviť streamer s pracovným názvom Streambeast. Mašina je osadená plnokrvným hráčskym procesorom i5 s aktívnym chladením, ktorému pomáha hráčska karta nVidia. Osadené sú už rýchle SSD disky pre systém aj záznam videa.

Pre videoprocesing používame kartu Blackmagic Decklink Quad 2, ktoré nám poskytuje 8 SDI kombinovaných vstupov a výstupov. Pre túto verziu sme zvolili softvér od vMix.

streambeast streamerstreambeast streamer

Cena podobného riešenia, ktoré sa dá kúpiť ako hotové je od cca 9000EUR. V prípade záujmu ho vieme dodať na kľúč za cenu od 5900 EUR bez DPH.